STUDIO S13 - USŁUGI

01_salon-3000x1469jpg

StudioS13 oferuje usługi na najwyższym poziomie z zakresu projektowania wnętrz mieszkalnych, usługowych oraz biurowych. Każdy etap współpracy między klientem a architektem jest szczegółowo opisany poniżej. Moja współpraca zaczyna się od wstępnej rozmowy z klientem, wyczucia i zrozumienia jego oczekiwań, potrzeb i stylu. Kolejnym etapem jest przygotowanie indywidualnej oferty, w jej skład wchodzą zakres i rodzaj wykonywanych usług oraz sama wycena projektu. Po akceptacji oferty przez klienta rozpoczyna się dalsza współpraca. W zależności od przyjętego zakresu usług dzieli się ona zazwyczaj na cztery etapy:


1. FAZA WSTĘPNA

  • zebranie informacji na temat projektowanej przestrzeni – inwentaryzacja (pomiar) wnętrza, dokumentacja fotograficzna, rozmowa z klientem dotycząca jego oczekiwań oraz preferencji w odniesieniu do projektowanej przestrzeni
  • budżet inwestycji oraz harmonogram poszczególnych prac, wg którego przebiega dalsza współpraca.

2. PROJEKT KONCEPCYJNY

  • opracowanie układu funkcjonalnego: propozycje układu ścian oraz ustawienia mebli.
  • dobranie odpowiednich materiałów wykończeniowych (od podłogi przez drzwi wewnętrzne, po oświetlenie, kolory ścian, płytki do łazienki, ceramikę łazienkową, sprzęty AGD, blat do kuchni itd.) Dobór konkretnych materiałów odbywa się na kilka sposobów – na żywo w sklepach z klientem, na podstawie próbek materiałowych, bądź za pomocą zdjęć ze sklepów lub stron internetowych.

3. PROJEKT WYKONAWCZY

Podczas tego etapu powstaje tzw. dokumentacja projektowa:

  • sporządzane są rysunki techniczne zawierające elektrykę, hydraulikę, widoki ścian z układem płytek, rzuty poziome z układem podłogi i wiele innych. Są to rysunki niezbędne wykonawcom do prawidłowego wykonania projektu, jaki został zaakceptowany podczas etapu koncepcyjnego.
  • zamówienia niezbędnych materiałów oraz koordynacja zamówień, która odbywa się na życzenie klienta.

4. NADZÓR AUTORSKI

Aby projekt został prawidłowo wykonany zalecany jest nadzór autorski. Polega on na wyjaśnieniu ekipie remontowej zakresu ich prac, kontroli ich przebiegu oraz zgodności z projektem. Etap ten trwa do całkowitego zakończenia inwestycji.

Zapraszam do kontaktu ze mną oraz wysyłania zapytań o wyceny. W celu dbałości o każdego klienta przygotuję elastyczną i indywidualną ofertę dostosowaną do specyfiki inwestycji.